niedziela, 19 maja 2024
gala un day

ING Bank Śląski został doceniony przez UN Global Compact Network Poland, polskie biuro Inicjatywy Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, za wkład w promocję oraz wdrażanie założeń „Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju – 2030” oraz realizację Celów ONZ.

Podczas uroczystej gali UN Day, ING Bank Śląski otrzymał aż trzy wyróżnienia: pierwsze jako członek inicjatywy Równe szanse w Biznesie – Target Gender Equality za wyznaczanie ambitnych celów korporacyjnych, promujących przywództwo kobiet i równość płci w biznesie. Kolejne wyróżnienie, które trafiło do ING, jest dowodem uznania za podejmowanie ambitnych działań na rzecz respektowania standardów pracy, ochrony praw człowieka  i standardów etycznych, stanowiących fundament dla zrównoważonego rozwoju Polski i Świata (Uniting business for better World).  ING został też doceniony za podejmowanie ambitnych działań na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju w trosce o przyszłe pokolenia (Uniting business for better World).

„Agenda 2030 na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju” to wizja budowy lepszego świata z korzyścią dla wszystkich ludzi. Zawiera 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju i pokazuje, co możemy zrobić, żeby pokonać wyzwania naszych czasów. Zdajemy sobie sprawę, że nasze dzisiejsze decyzje i działania mają wpływ na to, jak będzie wyglądał świat jutra i jaką rzeczywistość zastaną następne pokolenia – powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes  zarządu ING Banku Śląskiego. Mamy też świadomość, że naszymi decyzjami i działaniami wpływamy na to, jakie kroki podejmują nasi klienci i jakich wyborów dokonują. Przyznane wyróżnienia są potwierdzeniem, że kierunek naszych działań jest właściwy – dodała J. Erdman.

Global Compact Network Poland to polskie biuro Inicjatywy Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych odpowiedzialne za wdrażanie „Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju – 2030” oraz realizację Celów ONZ. UN Global Compact Network Poland jest forum współpracy z instytucjami pozarządowymi i biznesem, a jego członkom przyświeca troska o prawa człowieka, ochronę środowiska oraz rozwój gospodarczo-społeczny, który służy wszystkim.

Dodaj komentarz