niedziela, 19 maja 2024
ING grafika kule

ING Bank Śląski udostępnił klientom korporacyjnym i strategicznym przelewy SWIFT Global Payments Innovation (GPI), które umożliwiają przesyłanie pieniędzy między bankami w różnych krajach w krótkim czasie. To udogodnienie dla firm pozwala na kontrolowanie zagranicznych płatności na bieżąco, w tym uzyskanie informacji o dokładnej dacie i godzinie zaksięgowania środków na rachunku odbiorcy.

Nowy typ przelewu zagranicznego – SWIFT GPI to nowoczesne rozwiązanie do realizacji przelewów walutowych, które zwiększa szybkość i transparentność płatności międzynarodowych. Funkcjonalność GPI daje uczestnikom inicjatywy natychmiastowy dostęp do informacji o rozliczeniach, a tym samym pełną przejrzystość opłat, prowizji oraz kursów walutowych zastosowanych przez banki pośredniczące.

ING konsekwentnie wspiera rozwój firm nie tylko w Polsce, ale również na rynkach międzynarodowych. Jako jeden z nielicznych banków oferujemy przelewy w trybie SWIFT GPI we wszystkich walutach. W szczegółach wykonanego przelewu klienci mogą sprawdzić czy i kiedy transakcja została zaksięgowana u kontrahenta, a jeśli została odrzucona – to z jakiego powodu. Transakcje w trybie GPI i informacje o statusie księgowania nie generują dodatkowych kosztów dla klienta – powiedziała Izabela Całusińska, Dyrektor odpowiedzialna za Cash Management w ING Banku Śląskim. Ponadto, pracujemy nad tym, by udostępnić naszym klientom możliwość śledzenia transakcji w bankowości elektronicznej czasie rzeczywistym – dodała I. Całusińska.

Usługa ta nie wymaga dodatkowej aktywacji.

 

źródło: Bank ING

Dodaj komentarz