sobota, 20 kwietnia 2024
ING logo

ING Bank Śląski uruchomił finansowanie budowy lądowej farmy wiatrowej, zlokalizowanej w województwie wielkopolskim, o mocy 19,5 MW dla niemieckiego dewelopera ABO Wind AG – jednego z liderów europejskiego rynku projektów w sektorze energetyki odnawialnej.

Łączna kwota finansowania, które zapewnia ING Polska, wynosi 127 mln PLN i składają się na nią zarówno limity kredytowe jak i trade finance niezbędne dla realizacji inwestycji. ING jest wyłącznym kredytodawcą zapewniającym hedging, agentem kredytu i zabezpieczeń oraz bankiem prowadzącym rachunki spółki projektowej.

Bardzo się cieszę, że tak znany gracz w obszarze odnawialnych źródeł energii, mający bardzo bogate doświadczenie w realizacji projektów w różnych krajach, wybrał ING Bank Śląski do współpracy przy realizacji swojej pierwszej farmy wiatrowej w Polsce. Dla nas natomiast jest to kolejne długoterminowe zielone finansowanie projektu inwestycyjnego, którego udzielamy w ramach naszej strategii budowy portfela OZE, wspartej dodatkowo przez niedawno ogłoszoną Deklarację ekologiczną ING – podsumował Robert Dąbrowski, Dyrektor Departamentu Energii ING Polska.

źródłó: ING Bank Śląski

Dodaj komentarz