niedziela, 21 lipca 2024
BOŚ Bank logo

W poniedziałek 13 grudnia 2021 r. Bank Ochrony Środowiska S.A. podpisał kolejną umowę z firmą leasingową w ramach realizacji programu „Mój elektryk”. Klienci PSA Finance Polska Sp. z o.o.  już wkrótce będą mogli uzyskać dotacje do leasingu pojazdów zeroemisyjnych.

BOŚ udziela firmom i instytucjom dopłaty do kosztów leasingu fabrycznie nowych pojazdów osobowych i dostawczych. Wszystko w ramach ścieżki leasingowej Programu Priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) „Mój elektryk”, które mają przyspieszyć proces transformacji transportu w kierunku zeroemisyjnym.

To kolejna firma, z którą w ramach umowy zawartej 8 września br. z NFOŚiGW, BOŚ nawiązał współpracę przy wdrażaniu programu. Nabór leasingodawców prowadzony jest w trybie ciągłym – zainteresowane firmy mogą dołączyć do programu w dowolnym momencie.

— Cieszę się, kolejna firma dołączyła do programu „Mój elektryk”. To znak, że rynek motoryzacyjny jest świadomy potrzeby zmiany i odpowiada na to wyzwanie. PSA Finance Polska dołączyła do firm, które pomagają propagować elektromobilność, a tym samym wspierających zieloną zmianę. W grudniu BOŚ planuje podpisanie kolejnych umów współpracy z firmami leasingowymi — komentuje Robert Kasprzak, Wiceprezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska S.A.

Zgodnie z zasadami programu, BOŚ udziela dopłat do leasingu zeroemisyjnych pojazdów osobowych (samochody do przewozu max. 8 osób) oraz pojazdów dostawczych z masą do 3,5 t. Wysokość dopłaty do leasingu jest uzależniona od kategorii leasingobiorcy i typu pojazdu. Z programu mogą korzystać m.in. przedsiębiorcy, osoby fizyczne, rolnicy indywidualni, samorządy, fundacje czy kościoły.

W programie „Mój elektryk”  formalności są maksymalnie uproszczone. Obowiązuje zasada „jednego okienka”, tzn. wniosek o dotację i leasing załatwia się w firmie leasingowej, która podpisała umowę z BOŚ. Z dopłat do leasingu mogą skorzystać m.in.: przedsiębiorcy, osoby fizyczne, spółdzielnie i rolnicy indywidualni, jednostki sektora finansów publicznych, stowarzyszenia i fundacje oraz kościoły oraz inne związki wyznaniowe.

Misją PSA Finance jest ułatwienie użytkowania pojazdów grupy Stellantis. Dzięki programowi „Mój Elektryk”, klienci będą mogli skorzystać z szerokiej oferty pojazdów elektrycznych takich marek jak Peugeot, Citroën czy też DS. Dzięki temu klienci mogą sfinansować zarówno pojazdy osobowe, jak i dostawcze. Wspólnie z BOŚ pracujemy nad tym, aby wszelkie procedury zostały maksymalnie uproszczone, by klienci mogli szybko i bez zbędnych formalności skorzystać z programu uzupełnia Marcin Kruczkowski, Wiceprezes Zarządu PSA Finance Polska Sp. Z o.o.

Warto przypomnieć, że w programie „Mój elektryk” od 12 lipca br. w NFOŚiGW trwa nabór wniosków od osób fizycznych chcących otrzymać dotację do zakupionego osobowego samochodu elektrycznego. Nabór potrwa do 31 września 2025 r. Kwota dopłaty sięga w tym naborze 18 750 zł, a w przypadku rodzin wielodzietnych (posiadaczy Karty Dużej Rodziny, dalej KDR) – nawet 27 000 zł.

 

źródło: bosbank.pl

Dodaj komentarz