piątek, 14 czerwca 2024
BNP Paribas logo
  • BNP Paribas tworzy jednostkę organizacyjną, która wesprze Klientów korporacyjnych i instytucjonalnych na świecie w zwiększaniu tempa transformacji w kierunku zrównoważonej, niskoemisyjnej gospodarki.
  • Powstanie 250 osobowy zespół, bazujący na wiodącej pozycji BNP Paribas na rynkach kapitałowych i w dziedzinie zrównoważonego finansowania, który obejmie 100 nowozatrudnionych specjalistów.
  • Grupa ds. Transformacji Niskoemisyjnej umożliwi także Klientom dostęp do kompetencji bankowych i pozabankowych całej Grupy BNP Paribas, w tym w dziedzinie czystej energii, mobilności i rozwiązań dla budownictwa.

Walka ze zmianami klimatu oznacza ogromne inwestycje po stronie korporacji, instytucji i sektora publicznego w zakresie technologii, infrastruktury oraz transformacji organizacji. Jako wiodący europejski bank dla przedsiębiorstw i instytucji, obecny we wszystkich globalnych centrach finansowych, BNP Paribas na przestrzeni ostatnich lat rozwinął kompetencje dotyczące transformacji oraz opracował strategie przekierowywania kapitału do projektów i spółek, które budują świat niskoemisyjny. Zgodnie ze swoją misją BNP Paribas jest partnerem dla swoich Klientów w perspektywie długofalowej, uznaje kryzys klimatyczny za coraz pilniejszy problem i przyjmuje wspólne cele w zakresie dążenia do gospodarki niskoemisyjnej.

W oparciu o kompetencje zdobyte w ostatnich latach, BNP Paribas tworzy dedykowany i elastyczny zespół, który będzie wspierać Klientów na całym świecie. Grupa ds. Transformacji Niskoemisyjnej, kierowana przez Severine Mateo, będzie wspomagać Klientów BNP Paribas w zwiększaniu tempa ich transformacji, mając do dyspozycji ponad 250 międzynarodowych ekspertów, w tym 150 osób z zespołów ds. doradztwa, rynków kapitałowych i branżowych, aktualnie zaangażowanych w kwestie transformacji niskoemisyjnej, oraz 100 nowozatrudnionych ekspertów. Zespół ten zaoferuje ponadto dostęp do pełnego spektrum kompetencji Grupy BNP Paribas, w tym w zakresie czystej energii, mobilności i rozwiązań dla budownictwa.

Zespół będzie wspierał obecnych Klientów korporacyjnych w transformacji poprzez dekarbonizację ich biznesu oraz inwestowanie w nowe działalności; innowacyjnych akceleratorów transformacji na etapie rozwoju i zwiększania skali działalności; a także inwestorów chcących przekierować swój kapitał na działalność niskoemisyjną.

BNP Paribas będzie doradzał Klientom w zakresie zwiększania tempa ewolucji ich modelów biznesowych oraz dopasowania struktury kapitałowej do wymagań i ambicji w zakresie zrównoważonego rozwoju. Będzie też pomagał w kompensowaniu pozostałego śladu węglowego i towarzyszył w transformacji ich codziennej działalności.

Aby w jak najlepszy sposób wspierać transformację Klientów, Grupa ds. Transformacji Niskoemisyjnej będzie miała do dyspozycji kompleksowy zakres odpowiednich kompetencji oraz sieć ekspertów ds. zrównoważonej transformacji z całej Grupy BNP Paribas. Oprócz szerokiej oferty rozwiązań z zakresu bankowości korporacyjnej i instytucjonalnej Grupa będzie korzystała z kompetencji Arval, Leasing Solutions oraz Personal Finance w zakresie mobilności, BNP Paribas Real Estate w obszarze wysokowydajnych budynków, BNP Paribas Asset Management w dziedzinie funduszy zrównoważonych i tematycznych, BNP Paribas Cardif oraz BNP Paribas Principal Investments w dziedzinie inwestycji, BNP Paribas Wealth Management w zakresie doradztwa dla Klientów indywidualnych, a także BNP Paribas Company Engagement/CSR w zakresie klimatu i bioróżnorodności.

„Unikatowy charakter tego, co oferujemy Klientom, obejmuje także dostęp do kompetencji w zakresie transformacji niskoemisyjnej wykraczających poza bankowość, które pozyskaliśmy w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Jako członek Net-Zero Banking Alliance jesteśmy zdeterminowani wzmacniać nasze działania na rzecz klimatu, aby wspierać naszych Klientów i naszą planetę w obliczu przyszłych wyzwań.”

Jean-Laurent Bonnafé, Prezes BNP Paribas

 

Kompetencje zespołu potwierdzają dotychczasowe osiągnięcia BNP Paribas, w tym m.in.:

  • Nr 1 w Zrównoważonych Finansach, Nr 1 w Globalnych Zrównoważonych Obligacjach wg wolumenu, za cały 2020 r. (Bloomberg) & Nr 1 w Globalnych Obligacjach Powiązanych ze Zrównoważonym Rozwojem wg wolumenu MLA, za cały 2020 r. (Dealogic); nagroda IFR & Euromoney 2021 dla Najlepszego Banku w zakresie Zrównoważonego Finansowania
  • Nr 1 w rankingu Zespołów Analizy i Sprzedaży na Rynkach Akcji (2021 Developed Europe Institutional Investor Survey)
  • Wiodące możliwości dystrybucji na rynkach akcji i obligacji w regionie EMEA
  • Nr 2 w Finansowaniu Projektów OZE w regionie EMEA oraz Nr 4 na świecie wg wolumenu MLA, za cały 2020 r. (Dealogic)
  • Nr 1 w zakresie zrównoważonych tematycznych strategii zarządzania aktywami (Broadridge), jeden z trzech najlepszych na świecie zarządzających odpowiedzialnymi inwestycjami (ShareAction, Nr 1 najlepsza strategia ‘long only’ w 2020 r. (Financial Times).

Dodaj komentarz