sobota, 20 kwietnia 2024
BNP Paribas logo

Bank BNP Paribas został uznany przez prestiżowy miesięcznik The Banker, należący do Financial Times Group, bankiem 2021 roku w Polsce. Organizatorzy oceniali osiągnięte przez instytucje wyniki finansowe, a także inicjatywy strategiczne, rozwój technologiczny, produkty i usługi oraz działania podjęte w ramach walki z pandemią.

– W mijającym roku sektor bankowy w Polsce musiał mierzyć się z wieloma wyzwaniami, od skutków pandemii, przez rekordowo niskie stopy procentowe, po wciąż niewyjaśnioną kwestię kredytów frankowych. Sukces w prestiżowym konkursie The Banker, osiągnięty w takim czasie, cieszy szczególnie, bo potwierdza jak dojrzałą i odporną organizacją stał się nasz bank. Trudne otoczenie rynkowe nie przeszkodziło nam w dynamicznym rozwoju działalności i zwiększaniu świadomości marki, jako odpowiedzialnej i innowacyjnej – mówi Dariusz Maciołek, Dyrektor Zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji, Zaangażowania Społecznego w Banku BNP Paribas.

Członkowie konkursowego jury brali pod uwagę działania banków w pięciu kategoriach. Statuetkę dla banku roku w Polsce, Bank BNP Paribas zawdzięcza osiągniętym wynikom biznesowym, efektywnej odpowiedzi na wyzwania związane z pandemią, a także kampanii „Świat Cię potrzebuje” (kategoria Inicjatywa strategiczna), wdrożeniu projektu MIGAM (kategoria Technologia) oraz implementacji kalkulatora AgroEmisji na portalu agronomist.pl (kategoria Produkty i usługi).

Kampania „Świat Cię potrzebuje” ruszyła w Dzień Ziemi. Bank pokazywał w niej, że działania każdego z nas mają ogromny wpływ na stan naszej planety i jej mieszkańców, a także, jak odpowiedzialny wybór zrównoważonych produktów i usług wpływa na realizację Agendy 2030.

W ramach projektu MIGAM, w oddziałach i na infolinii bank udostępnił bezpłatną pomoc tłumacza języka migowego. Osoby głuche mogą skorzystać z własnego telefonu lub specjalnego tabletu, by połączyć się z profesjonalnym tłumaczem, który przybliży ofertę banku, używając polskiego języka migowego.

Kalkulator AgroEmisja, pozwala producentom rolnym i rolnikom szacować wielkość emisji gazów cieplarnianych z upraw roślin i produkcji mleczarskiej.

Nagroda przyznana przez miesięcznik The Banker to kolejne wyróżnienie dla Banku BNP Paribas w tym roku. Bank zdobył m.in. tytuł „Najlepszego banku w Polsce” w konkursie Instytucja Roku oraz zwyciężył w kategorii ESG siódmej edycji rankingu „Gwiazdy Bankowości”.

The Banker to profesjonalne czasopismo finansowe, wydawane przez Financial Times Group od 1926 r.

 

źródło: Bank BNP Paribas

Dodaj komentarz