niedziela, 21 lipca 2024
mbank image

W III kwartale br. mBank wypracował rekordowe dochody podstawowe. Wzrosły też udziały rynkowe, zarówno w kredytach, jak i depozytach. Koszty ryzyka spadły.

Rekordowe dochody banku to zasługa poprawy wyniku odsetkowego i najlepszego wyniku prowizyjnego w jego historii. Na wynikach zaciążyły koszty ryzyka prawnego.
11.jpg

Sukcesem zakończyła się pierwsza emisja zielonych obligacji nieuprzywilejowanych. mBank wykorzysta środki na finansowanie lub refinansowanie kwalifikujących się projektów (głównie hipotek mieszkaniowych).

12.jpg
Systematycznie rosną udziały rynkowe banku. W biznesie detalicznym to już: 8,3 proc. w depozytach i 7,8 proc. w kredytach. Z kolei w bankowości korporacyjnej liczba klientów wzrosła w ciągu kwartału o 499.
Bank wprowadził też nowe produkty i innowacje, takie jak możliwość potwierdzania niektórych operacji w aplikacji mobilnej odciskiem palca lub skanem twarzy.
 
14.jpg
W III kwartale bank zanotował miliard złotych wyniku odsetkowego i blisko 500 mln zł z tytułu opłat i prowizji. Na wynikach zaciążyły koszty ryzyka dla kredytów walutowych w wysokości 437 mln zł. Zysk netto wyniósł 26,6 mln zł.
 
15.jpg

źródło: mBank

Dodaj komentarz