niedziela, 21 lipca 2024
grafika pko
  • W październiku 2021 roku Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego było najaktywniejszym brokerem na rynku akcji GPW.
  • Dzięki transakcjom na kwotę ponad 10 mld złotych zdobyło 15,88 proc. udziałów w rynku wyprzedzając polską i międzynarodową konkurencję.
  • Październik 2021 był rekordowym miesiącem w historii Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

15,88 proc. udziału w rynku i wartość transakcji akcjami na poziomie ponad 10 mld zł. Ten wynik uplasował Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego na pozycji lidera w zakresie październikowego obrotu akcjami na GPW. Wartość transakcji zrealizowanych przez Biuro była rekordowa, a więc wyższa niż w październiku 2020 roku –  miesiącu w którym zadebiutowało Allegro.

– Powrót Biura Maklerskiego na pozycję lidera w miesięcznym zestawianiu najaktywniejszych brokerów GPW to sukces wszystkich pracowników Biura, którzy skutecznie walczyli o rynek. Wynik cieszy tym bardziej, że bije nasze historyczne rekordy. BM PKO Banku Polskiego systematycznie zwiększa udziały we wszystkich segmentach działalności i buduje solidne podstawy do tego, by być brokerem pierwszego wyboru dla inwestorów na naszym rynku. Bardzo dziękuje naszym klientom za okazane zaufanie

– podkreśla Grzegorz Zawada, dyrektor Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Atrakcyjna oferta i ciągły rozwój

W ostatnich miesiącach BM PKO Banku Polskiego umocniło pozycję rynkową we wszystkich obszarach działalności. Systematycznie zwiększa integracje usług maklerskich z bankowymi umożliwiając klientom banku inwestowanie na globalnych rynkach w kanałach zdalnych, w tym także przez aplikacje mobilną IKO. Ważnym uzupełnieniem tej oferty jest najszersza w Polsce sieć placówek oraz profesjonalny Wirtualny POK. Biuro jest także aktywne na rynku IPO. W ostatnim czasie przeprowadziło jeden z ciekawszych debiutów w 2021r. – IPO spółki Shoper z obszaru e-Commerce.  Mimo ograniczeń wynikających z pandemii nieprzerwanie organizuje  także spotkania spółek i inwestorów w formule zdalnej oraz konferencje sektorowe. W ostatnich trzech miesiącach Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zorganizowało ponad 150 takich spotkań oraz 2 konferencje regionalne: CEE Financials i Metals&Energy, w których udział wzięły spółki z regionu CEE oraz inwestorzy krajowi i zagraniczni.
Więcej informacji na temat oferty Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie www.bm.pkobp.pl oraz w Punkach Obsługi Klienta.

Dodaj komentarz