niedziela, 21 lipca 2024
IT Bank PKO BP

Na czele XVI rankingu IT@Bank, w kategorii „Lider innowacyjności według firm IT” znalazł się PKO Bank Polski. Został on doceniony za wyznaczanie kierunków rozwoju rozwiązań chmurowych w sektorze finansowym i publicznym, wdrażanie nowoczesnych technologii oraz wspieranie innowacyjności.

Popularyzacja technologii chmurowych odgrywa istotną rolę w rewolucji cyfrowej i wspieraniu innowacyjnej gospodarki.
Bank od lat kreuje i na dużą skalę udostępnia zaawansowane rozwiązania informatyczne, wykorzystywane nie tylko w sektorze finansowym, lecz także w administracji publicznej. Mając dostęp do innowacyjnej technologii, wspólnie z partnerami tworzy nowe rozwiązania biznesowe, wzmacnia bezpieczeństwo i rozwija kompetencje. Dzięki temu zapewnia sobie i swoim klientom innowacyjne, bezpieczne i efektywne kosztowo środowisko do rozwoju, czym wskazuje drogę całemu sektorowi.

– Jednym z kluczowych elementów cyfryzacji PKO Banku Polskiego pozostaje realizacja strategii Road2Cloud. Jej zadaniem jest zapewnienie dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań biznesowych i technologicznych osiągalnych jedynie w chmurze obliczeniowej. Transformacja do chmury obejmuje 3 obszary: analityki i budowania oferty, zbudowania platformy usług podpartej produktami bankowymi i płatnościami oraz stworzenia wirtualnej firmy w chmurze. Dzięki takim działaniom stajemy się liderem wśród nowoczesnych, multikanałowych organizacji

– mówi Artur Kurcweil, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący Obszar Technologii.

Bank współpracuje z czołowymi przedstawicielami rynku fintech. Wspólnie z KIR, OChK, Hitachi i IBM – jako pierwszy – wdrożył technologię blockchain w procesie potwierdzania autentyczności dokumentów wysyłanych drogą elektroniczną. Dzięki trwałemu nośnikowi bank mógł zrezygnować z wysyłki prawie 30 mln dokumentów w tradycyjnej formie. PKO Bank Polski jest również jednym z inicjatorów projektu Sandbox Blockchain, darmowej platformy biznesowo-technologicznej służącej akceleracji innowacyjnych rozwiązań blockchainowych. Zainteresowane firmy w ramach „piaskownicy blockchainowej” mogą testować swoje usługi oparte na technologii blockchain HLF. W opinii ekspertów wartość globalnego rynku rozwiązań blockchain do końca 2025 roku wyniesie nawet 40 miliardów dolarów.
Ranking IT@Bank jest inicjatywą redakcji „Miesięcznika Finansowego BANK”. Jego celem jest wyróżnienie firm z branży IT przygotowujących rozwiązania na potrzeby sektora finansowego oraz instytucji finansowych, które według organizacji z obszaru nowych technologii, są najbardziej innowacyjne.
źródło: PKO Bank Polski

Dodaj komentarz