piątek, 14 czerwca 2024
aplikacja dla dzieci

Aplikacja PeoPay KIDS została uznana za jedną z 9 najlepszych innowacji na świecie w konkursie Efma-Accenture Banking Innovation Awards 2021 w kategorii Offering Innovation. W internetowym głosowaniu członków Efmy i osób niezrzeszonych oraz głosami jury, w skład którego wchodzą top managerowie banków z całego świata, zostanie wyłonione zwycięskie rozwiązanie. Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi 18 listopada 2021 r. w Paryżu.

Nagrody Efma-Accenture Banking Innovation Awards są przyznawane od 2013 roku najbardziej innowacyjnym wdrożeniom, które – wykorzystując nowoczesne technologie – najpełniej odpowiadają na potrzeby klientów. W tym prestiżowym konkursie doceniani są kreatorzy zmian zachodzących w bankowości, których dokonania – w ocenie jury – mogą stanowić impuls dla pozostałych uczestników rynku do poszukiwania nowych rozwiązań.

W tym roku do konkursu Efma-Accenture Banking Innovation Awards napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń – 816 innowacji wdrożonych przez 275 instytucji finansowych z 73 państw (w tym 130 z Polski), które powalczą o zwycięstwo w siedmiu kategoriach: Analytics & Artificial Intelligence, Digital Marketing & Sales, Future Workforce, Neobanks & Specialized Players, Offering Innovation, Reimagining the Customer Experience i Social, Sustainable & Responsible Banking. Wśród nich znalazło się także zgłoszenie Banku Pekao, który ze swoją aplikacją PeoPay KIDS stanął w szranki z konkurentami z całego świata w kategorii Offering Innovation.

Bank Pekao wdrożył aplikacją PeoPay KIDS w połowie 2020 roku, chcąc za jej pośrednictwem dotrzeć do nowej grupy klientów oraz rozwijać nowoczesne zdalne narzędzia finansowe. Nie jest to jednak tradycyjny produkt bankowy, lecz zaawansowane rozwiązanie, którego kluczowym elementem jest aplikacja mobilna, wprowadzająca dzieci w świat finansów, ucząca oszczędzania i funkcji pieniądza.

Aplikacja PeoPay KIDS jest autorskim projektem banku i na tle innych rozwiązań finansowych stanowi rzadkość, ponieważ pozwala dziecku na samodzielne zarządzanie swoimi pieniędzmi w aplikacji, a jednocześnie umożliwia rodzicowi kontrolę nad finansami dziecka w panelu rodzica. Przykładem jest zlecenie przelewu w aplikacji dziecka i jego autoryzacja w panelu rodzica z poziomu jego aplikacji PeoPay lub bankowości internetowej Pekao24. To rodzic za pomocą swojego systemu decyduje o tym, do jakich funkcjonalności jego pociecha ma dostęp w aplikacji.

Kryteria oceny w konkursie Efma-Accenture Banking Innovation Awards dotyczą oryginalności wdrożonego rozwiązania i jego potencjału jako game-changer-a, zdolności do generowania długoterminowej przewagi konkurencyjnej i znacznego zwrotu z inwestycji, a także uniwersalności – możliwości adaptacji na rynkach w różnych krajach. Rygorystyczny, niezależny proces wyłaniania zwycięzców zapewnia wiarygodność nagród, które uchodzą za Oskary branży finansowej. Zwycięzców tegorocznej edycji Efma-Accenture Banking Innovation Awards poznamy 18 listopada 2021 r. podczas uroczystej gali w Paryżu.

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 233 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,8 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Dodaj komentarz