piątek, 14 czerwca 2024
Alior Bank logotyp

Alior Bank wprowadził płatności zbliżeniowe BLIK. Od teraz część użytkowników aplikacji mobilnej banku może jeszcze wygodniej rozliczyć się w terminalach płatniczych. Posiadacze aplikacji Alior Mobile zapłacą w ten sposób zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Aplikacja mobilna Alior Banku ma ponad 704 tys. użytkowników. Teraz wybrana grupa z nich może już korzystać z najnowszego rozwiązania BLIKA, które znacznie przyspieszy płatności w sklepach stacjonarnych. Wystarczy odblokowanie telefonu i przyłożenie go do terminala POS – bez konieczności logowania się do aplikacji i generowania sześciocyfrowego kodu.

Z roku na rok popularność naszej aplikacji mobilnej rośnie. Nieustannie pracujemy nad tym, aby zapewnić jej użytkownikom jak największy komfort oraz wszechstronność. Płacenie telefonem ma być jednocześnie proste, szybkie i bezpieczne. Naturalnym krokiem jest więc udostępnienie płatności zbliżeniowych BLIK. Z nowej funkcji aktualnie może skorzystać już pierwsza grupa klientów, jednak liczba użytkowników, którym udostępnimy tę usługę będzie przez nas systematycznie powiększana – mówi Joanna Olszewska, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w Alior Banku.

Klienci Alior Banku mogą korzystać z BLIKA od samego początku, a Alior Bank jest jednym z banków, które zdecydowały się na współpracę i utworzenie powszechnego systemu płatności mobilnych. BLIK dostarcza możliwość płacenia w e-commerce i sklepach stacjonarnych, oferuje błyskawiczne przelewy na numer telefonu i oraz wypłaty i wpłaty w bankomatach. Warto podkreślić, że liczba użytkowników BLIKA oraz zrealizowanych nim transakcji rośnie w Alior Banku szybciej niż na rynku.

Dajemy użytkownikom najlepsze możliwe rozwiązanie do płatności zbliżeniowych telefonem. Wierzymy, że na zawsze zmieni ono sposób płacenia w terminalach płatniczych oraz przyspieszy i upowszechni wykorzystywanie do tego urządzenia mobilnego. Jestem przekonany, że klienci Alior Banku, którzy na co dzień tak chętnie korzystają z bankowości mobilnej i BLIKA, docenią możliwości, jakie oferuje ta nowa funkcja – mówi Marcin Waldowski, dyrektor departamentu rozwoju produktu z Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Jak działa płatność zbliżeniowa BLIK?

Płacenie BLIKIEM zbliżeniowo wymaga jednorazowej aktywacji usługi w aplikacji Alior Mobile. Trzeba także włączyć na stałe opcję NFC i aktywną blokadę ekranu (odblokowanie smartfona za pomocą PIN-u lub odcisku palca lub biometrii twarzy). W procesie aktywacji BLIKA zbliżeniowego można ustawić go jako domyślną formę płatności.

Użytkownik aplikacji Alior Mobile, chcąc zapłacić BLIKIEM zbliżeniowo w punkcie handlowo-usługowym, nie musi już specjalnie jej uruchamiać i generować kodu. Nie jest także konieczne posiadanie karty płatniczej i jej podpinanie. Usługa zadziała nawet wtedy, gdy klient nie ma zasięgu sieci komórkowej lub dostępu do internetu. Wystarczy tylko odblokować telefon i zbliżyć go do terminala.

Co ważne, dzięki technologii Mastercard ta metoda płatności dostępna jest nie tylko w Polsce, ale również w każdym zbliżeniowym terminalu za granicą, który oznaczony jest logo tej organizacji.

Zbliżeniowy BLIK to nowy sposób płacenia w placówkach handlowych i usługowych, dostępny w Polsce i na świecie, dzięki technologii Mastercard. Oferuje najwyższy poziom wygody, szybkości i bezpieczeństwa płatności. Cieszymy się z tego unikalnego na skalę globalną partnerstwa, dzięki któremu dostarczamy naszą technologię zbliżeniową oraz globalny zasięg Mastercard, przyczyniając się do niesienia korzyści klientom Alior Banku – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację, Mastercard Europe.

W pierwszej kolejności z nowej funkcji BLIKA skorzystają klienci, którzy aplikację Alior Mobile mają zainstalowaną na telefonie z systemem Android.

źródło: Alior Bank

Dodaj komentarz