sobota, 20 kwietnia 2024
Banki Spółdzielcze Logo

Podczas jesiennej edycji XVI Kongresu Gospodarki Elektronicznej, nagrodę w kategorii PARTNER ROKU za jakość i efekty partnerskiej współpracy z VISA otrzymały Banki Spółdzielcze SGB. Kapituła konkursowa przyznała ją za wdrożenie funkcji zarządzania subskrypcjami w aplikacji SGB Mobile.

Banki Spółdzielcze SGB jako pierwsze i jedyne w Polsce oferują swoim klientom zarządzanie  subskrypcjami z poziomu aplikacji mobilnej. Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą na bieżąco kontrolować i zarządzać płatnościami cyklicznymi, do których podpięta jest ich karta płatnicza SGB.

– Bardzo jasno zdefiniowaliśmy nasze cele w strategii „Otwieramy przyszłość”: oferujemy klientom praktyczne i innowacyjne rozwiązania technologiczne, współpracując z najlepszymi firmami na rynku – deklaruje Błażej Mika, wiceprezes Zarządu SGB-Banku SA. – Wieloletnie partnerstwo z VISA sprzyja takim ambitnym wyzwaniom i pozwala im sprostać z pożytkiem dla rynku usług bankowych i komfortu klienta.

Statystyczne gospodarstwo domowe w Polsce korzysta z różnego rodzaju cyklicznych płatności średnio dwanaście razy na miesiąc, a szybki rozwój rynku wskazuje, że takich płatności może być zdecydowanie więcej. Technologia zarządzania płatnościami za usługi pozwala użytkownikom na lepszą kontrolę nad wydatkami domowymi. Klienci zyskują np. dostęp do kalendarza wskazującego moment, w którym płatność cykliczna obciąży ich konto. Mogą też zbiorowo zarządzać subskrypcjami z poziomu jednej aplikacji mobilnej.

Jako pierwszy – we współpracy z VISA – rozwiązanie to wdrożył SGB-Bank SA wraz z Bankami Spółdzielczymi SGB. Wyróżnia ono SGB wśród innych ofert rynkowych i czyni aplikację SGB Mobile jedną z najbardziej atrakcyjnych dla konsumenta.

Nagroda Kongresu Gospodarki Elektronicznej, podkreślająca znaczenie dobrych relacji SGB i VISA, jest ukoronowaniem dotychczasowej współpracy obu partnerów.

Dodaj komentarz